Konkurs 160.EP

Od 01/08/2012 - 20:30 do 04/09/2012 - 20:30

Pochodzisz z Torunia, mieszkasz tu, bądź jesteś w jakiś sposób z nim związany? Mamy dla Ciebie konkurs!

Krok 1

Napisz, bądź wyciągnij z szuflady maksymalnie trzy wiersze. Wybierz te, które nie mają więcej niż 160 znaków włączając spacje i inne znaki interpunkcyjne. Forma i tematyka Twoich wierszy jest dowolna. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane. W przypadku wierszy z szuflady, nie mogą być starsze niż z 1989r. (chcielibyśmy się skupić na tekstach z przełomu wieków)

Krok 2

Prześlij swoje wiersze w treści maila na adres grupa.piekary24@gmail.com (oszczędzamy lasy!). W tytule wiadomości wystarczy, że podasz 160.ep. Wiadomość prosimy podpisać pseudonimem. Na wiersze czekamy do 3 września 2012. Laureaci konkursu zostaną poinformowani o jego wynikach do dnia 7 września 2012 drogą elektroniczną.

Krok 3

Sposród nadesłanych tekstów wybierzemy te najciekawsze (maksymalnie 12 tekstów). Ilość nagrodzonych tekstów nie jest równa liczbie Laureatów konkursu.

Nagrodą w konkursie jest publikacja wybranych wierszy (w formie drukowanej i elektronicznej). Publikacja będzie miała formę ep-ki poetyckiej pt. „160.ep” oraz zostanie wydana na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa Użycie Niekomercyjne 3.0.

Krok 4

Prezentacja wyników konkursu będzie miała miejsce 13 września 2012 roku podczas Eksperymentalnej Transmisji Poetyckiej, która odbędzie się w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu (Wały gen. Sikorskiego 13). Publikacja będzie dostępna do pobrania za darmo w Internecie oraz w formie papierowej w Punktach z Dobrą Literaturą. Każdy z laureatów konkursu otrzyma 20 egzemplarzy autorskich. Nagrodzone wiersze zostaną wykorzystane do zrealizowania remiksu poetyckiego w ramach Eksperymentalnej Transmisji Poetyckiej.

Notatki

  1. Organizatorem konkursu jest Grupa Literacka Piekary24
  2. Organizatorzy nie biorą udziału w konkursie
  3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w regulaminie konkursu oraz ilości laureatów i nagród (bez podawania przyczyn)
  4. Nadesłane prace są oceniane przez powołane przez Organizatorów jury
  5. Data realizacji Eksperymentalnej Transmisji Poetyckiej może ulec zmianie
Konkurs poetycki ,,160.ep'' oraz Eksperymentalna Transmisja Poetycka realizowane są przy udziale środków Toruńskiej Agendy Kulturalnej w ramach programu Mikrowsparcia.

Spotkanie z cyklu

Konkursy