Spotkania

Transmisja Poetycka. Wieczór Sześciu Króli

Wejściówka
30/01/2019 - 20:00

Grupa Literacka Piekary24 wraca po przerwie rozbudowanej jak grecki epos i zaprasza na wyjątkową podróż poetycką pomiędzy słowem a wierszem, ciszą a dźwiękiem, suchym przestworem oceanu a kuchnią za kratą - 40. Transmisję Poetycką. W Wieczór Sześciu Króli. Oczywiście Króli Poezji. 30 stycznia o 19:00 w Wejściówce.

Podążając za brakiem podziału na autora, aktora i widza to Wy wybieracie Sześciu Króli, a my wybieramy ich wiersze. Na Wasze typy czekamy w ankiecie poniżej do 6 stycznia. Zróbmy to razem. Tzn. teraz.

Line-up: #StayTuned

Transmisja Poetycka re-load

Wejściówka
10/06/2015 - 20:30

Zrobiliśmy to trzydzieści pięć razy, zrobimy trzydziesty szósty. Po raz ostatni. Na żywo. I w Sieci.

od-nowa

12/05/2015 - 21:30

od-nowa odkryte Słowo jest motywem przewodnim Transmisji Poetyckiej organizowanej w ramach tegorocznego Buumu Poetyckiego. Grupa Literacka Piekary 24 zaprasza do wspólnej poetyckiej podróży poprzez od-nowa-zaaranżowane teksty. Usłyszymy nie tylko autorskie utwory członków Grupy, ale również wiersze autorów dla nich szczególnych. Z nową nutką interakcji.

Nonsensobota z Barańczakiem

Wejściówka
21/03/2015 - 20:30

W Światowym Dniu Poezji Grupa LIteracka Piekary24 zaprasza na Nonsensobotę z Barańczakiem z udziałem gości specjalnych.

Pojawią się: Fioletowa Krowa i Sam On — Aksolotl.

Nie spodziewaj się laurek ku czci Poety, choć jego utwory też się pojawią. Dołącz do Wszystkich, Których Bawi Absurd i Nonsens. Zabawa słowem i muzyką — gwarantowana. Dołóż wyraz. My zajmiemy się resztą!

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Wejściówce od 14 marca.

Herbertowskie wiersze

Wejściówka
26/11/2014 - 20:30

Co będzie, kiedy ręce odpadną od wierszy…? Zbigniew Herbert to jeden z najbardziej znanych i lubianych polskich pisarzy współczesnych.

Z okazji 90. rocznicy urodzin tego twórcy Grupa Literacka Piekary 24 zaprasza wzięcia udziału w Transmisji Poetyckiej.

Będzie można nie tylko usłyszeć najbardziej rozpoznawalne utwory Herberta takie jak Kamyk czy Pan Cogito i wyobraźnia, ale także poznać tę trochę mniej znaną stronę jego twórczości. Będzie muzycznie i nastrojowo. Zapraszamy!

Transmisja Poetycka: Best Off Niebo

Klub Niebo
24/09/2014 - 20:30

Transmisja Poetycka to jedyna w swoim rodzaju podróż na pograniczu sztuk, poprzez zakamarki muzyki i literatury. Podróż pełna scenicznych eksperymentów i doświadczeń, która na stałe wpisała się w klimat poetyckiego Torunia. Best Off Niebo to podsumowanie ponad trzydziestu spotkań, które przez ostatnie trzy lata odbyły się w Klubie Niebo, miejscu o unikalnym i kameralnym klimacie, miejscu, w którym Transmisja Poetycka miała swój początek.

Spotykamy się w niepowtarzalnym składzie. Po raz ostatni w Niebie.

Transmisja (do)wolności

Klub Niebo
11/06/2014 - 20:30

czujesz się wolny/a? przyjdź.
obierasz kierunek (do)wolności? przyjdź.
chcesz posłuchać/przeczytać wiersz? przyjdź.

boso. w obuwiu. dowolnie.
wstęp wolny. (do)wolny.

zagrają: Michał Hajduczenia (kontrabas, skrzypce) oraz Dominik „Dodo” Panasiuk (klarnet, mandolina)

to już jedna z ostatnich Transmisji w Niebie…

Współorganizator: Toruńska Agenda Kulturalna

Transmisja Poetycka LP

Klub Niebo
16/04/2014 - 20:30

Transmisja Poetycka LongPlay to trzydziesta już odsłona jednego z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń poetyckiego Torunia. To niepowtarzalna kompozycja słowa, dźwięku i emocji. W kameralnej przestrzeni Klubu Niebo, pomiędzy wirtualnymi i nie-wirtualnymi światami, usłyszymy autorski, długogrający materiał Grupy Literackiej Piekary24 i zaprzyjaźnionych artystów. Będzie to podróż poprzez literackie spojrzenia, zakamarki wspomnień i przeżyć, nieprzewidzianych spotkań i doświadczeń, w subtelnym ubiorze nut i ciszy. Akustycznie.

Transmisja Poetycka Unplugged

Klub Niebo
27/02/2014 - 20:30

Zdarza mi się zostawiać wszystko i wychodzić na miasto. Samotny spacer pośród nocnych miejskich świateł. Cisza w słuchawkach. Czas, który nie płynie. Miasto, które mnie słucha. Sam na sam ze słowem. Ze sobą. Unplugged.

Bilety-cegiełki: 7/5zł

Tuwim wieczorową porą

Klub Niebo
18/12/2013 - 20:30

Subiektywny przegląd wierszy znakomitego Skamandryty, Juliana Tuwima, to motyw przewodni dwudziestej ósmej Transmisji Poetyckiej. Kameralny wieczór w Klubie Niebo wypełniony będzie intymnymi wyznaniami poety, przepleciony jego radością i witalizmem ze znamiennym poczuciem humoru i zabawą słowami.
Usłyszymy mniej i bardziej znane utwory Tuwima w świeżych słowno-muzycznych aranżacjach Grupy Literackiej Piekary24 oraz młodego, toruńskiego zespołu Abraxas Quartet. Bez cenzury. Ze współudziałem Publiczności.

Bilety 7zł przedsprzedaż, 5zł w dniu Transmisji

Współczesna Transmisja Poetycka

Klub Niebo
19/09/2013 - 20:30

Nie-przy-choć-wstęp-wolny.

Współczesna Transmisja Poetycka to spotkanie z poezją tworzoną w czasach nam najbliższych. Będzie można posłuchać wierszy m.in.: Jacka Podsiadły czy Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego, zagłębić się w twórczości Świetlików, czy poznać tajemnice poetów toruńskich. Już tradycyjnie nie zabraknie dobrej muzyki i wielu niespodzianek.

Otwarta Transmisja Poetycka

Klub Niebo
22/08/2013 - 20:30

Uwolnij wiersz! Wieczór pełen poetyckich niespodzianek. Lirycznie. Muzycznie. Awangardowo.

Transmisja Poetycka CT780

Klub Niebo
20/06/2013 - 20:30

Transmisja Poetycka CT780 to spotkanie w bulwarach toruńskiej literatury z okazji 780 urodzin Miasta Aniołów. Wieczorowa podróż pełna poetyckich rozmów w niebanalnej oprawie recytatorsko-muzycznej, bez podziału na autora, aktora i widza. W kameralnej przestrzeni Klubu Niebo. Z lekką nutką. Piernika.

Celtycka Transmisja Poetycka

Klub Niebo
22/05/2013 - 20:30

Celtycka Transmisja Poetycka to wydarzenie stanowiące preludium do muzyczno-tanecznego festiwalu Celtycki Gotyk Toruń 2013. Irlandzka kultura zazwyczaj kojarzy się z muzyką i tańcem oraz zieloną koniczynką. Celtycka Transmisja Poetycka czerpiąc z bogactwa tej kultury skieruje nasze spojrzenia ku jej źródłom, opierając się na zabytkach literatury i muzyki. Usłyszymy opowieści o dawnych czasach i bohaterach, rubaszne historie i melancholijne ballady w nietypowych aranżacjach. Niech się Niebo zazieleni!

Konkurs poetycki CT780

09/05/2013 - 20:30

Pochodzisz z Torunia, mieszkasz tu, bądź jesteś w jakiś sposób z nim związany? Mamy dla Ciebie konkurs!

Transmisja Poetycka 24

Klub Niebo
24/04/2013 - 20:30

Miasto. Masa. Transmisja. Autorsko. Premiera trzeciej antologii GLP24.

Folklorystyczna Transmisja Poetycka

Klub Niebo
20/03/2013 - 20:30

To nie konie tak cwałują i uszami strzygą, jeno Grupa Literacka Piekary 24 wyprawia Folklorystyczną Transmisję Poetycką! Już w marcu wkroczymy na polne bezdroża i wysokie połoniny, odwiedzimy nowogródzkie strony, zaszyjemy się w malinowym chruśniaku, by tam, wsłuchani w muzykę świerszczy, wraz z polskimi poetami dumać nad dziwnym biegiem chmur. Hajże do Nieba!

Transsibirskaja Transmisja Poetycka

Klub Niebo
27/02/2013 - 20:30

Transsibirskaja transmisja to podróż po zmiennych kolejach rosyjskiej kultury, z której każdy wróci odmieniony. Będziemy podróżować po różnych epokach, szukać słowiańskiej duszy i topić smutki w gorącym czaju, jeśli nie uda się nam jej odnaleźć. Towarzyszyć nam będzie muzyka rosyjskich twórców w egzotycznym wykonaniu. W przypadku trzaskającego syberyjskiego mrozu polecamy zaopatrzyć się w walonki i tomik Cwietajewej. My zajmiemy się resztą!

Socretro Transmisja Poetycka

Klub Niebo
30/01/2013 - 20:30

Czyli gratka dla miłośników rzeczy spod lady, „mocnego uderzenia” sierpa i młota oraz patrzących z przymrużeniem oka na rolę przewodnią poezji w drodze do socjalizmu. Z uporem koparek marki „Waryński” będziemy odkrywać pryzmy twórczości doby Polski powojennej. Z tytułu tematyki i jej nieprzystawalności do dzisiejszych realiów (choć analogie pewnie by się znalazły), spotkanie będzie miało charakter satyryczno-absurdalno-rolno-industrialny.

Transmisja Poetycka 19

Klub Niebo
19/12/2012 - 20:30

Autorsko. Transmisja poetycka 19, Klub Niebo, 19.12.2012

Transmisja Poetycka 18 (ÓPAD)

Klub Niebo
21/11/2012 - 20:30

Transmisja Poetycka to cykl spotkań poetyckich z pogranicza aktorskiej melorecytacji i performance’u, bez podziału na autora, aktora i widza. Grupa Literacka Piekary24 zaprasza na jedyną i niepowtarzalną poetycką podróż w głąb współczesnego wiersza. W programie teksty autorskie oraz teksty zgłoszone w internetowej akcji One Poem A Day. Listopadowo. Z lekką nutką awangardy. Weź ze sobą teksty, które lubisz, weź ze sobą swoje teksty! W ten listopadowy wieczór każdy ma okazję przeczytać wiersz!

Transmisja Poetycka 0017+

Klub Niebo
18/10/2012 - 20:30

Transmisja Poetycka to poetycka podróż pograniczem aktorskiej melorecytacji i performance’u, bez podziału na autora, aktora i widza. Podróż wyjątkowa, w głąb wersów, w ciszę pomiędzy słowami. Podróż niepowtarzalna. Wojaczek, Ciechowski, Bursa.

Eksperymentalna Transmisja Poetycka

CSW Toruń
13/09/2012 - 18:00

Eksperymentalna Transmisja Poetycka to wydarzenie dotąd nierealizowane jeszcze w Toruniu, podczas którego jego uczestnicy balansowali pomiędzy światem materialnym, rzeczywistością poetycką oraz przestrzenią Web 2.0. CSW Toruń, 13.09.2012.

W Transmisji mógł wziąć udział każdy, kto jest ciekawy nowych form ekspresji artystycznych, możliwości przekazu i dzielenia się wierszami i dźwiękami z innymi, w ramach konkursu 160.ep. Wyniki ogłoszone zostały podczas Eksperymentalnej Transmisji Poetyckiej.

Konkurs 160.EP

01/08/2012 - 20:30

Pochodzisz z Torunia, mieszkasz tu, bądź jesteś w jakiś sposób z nim związany? Mamy dla Ciebie konkurs!

Krok 1

Napisz, bądź wyciągnij z szuflady maksymalnie trzy wiersze. Wybierz te, które nie mają więcej niż 160 znaków włączając spacje i inne znaki interpunkcyjne. Forma i tematyka Twoich wierszy jest dowolna. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane. W przypadku wierszy z szuflady, nie mogą być starsze niż z 1989r. (chcielibyśmy się skupić na tekstach z przełomu wieków)

Absurdalna Transmisja Poetycka

Klub Niebo
26/07/2012 - 20:30

Z naszych rozmów wyłania się idea występów, jakich jeszcze nie było – Absurdalna Transmisja Poetycka była jedynym w swoim rodzaju poetyckim flash-mobem, opartym o neolingwistyczne i absurdalne teksty drugiej połowy XXw, jako najbardziej autentyczny dokument stanu współczesnych umysłów. Spotkanie obfitowało w teksty S. Mrożka, W. Gombrowicza, S. Barańczaka oraz wstawkami z Rejsu M. Piwowskiego, recytowanymi przez zgromadzoną Publiczność. Wieczór zakończył się spektakularnym odśpiewaniem Sto lat (przypadkowej) parze gości Klubu Niebo. Na gitarach zagrali T. Cienkowski i S.

Klasyczna Transmisja Poetycka

Klub Niebo
20/06/2012 - 20:30

Jedna noc z Muzą, czyli Klasyczna Transmisja Poetycka, wieczór, którego motywem przewodnim była kultura antyczna. Rozmowy Herberta z Homerem, uwagi Platona o duszy i miłości, flitr Miłosza z Owidiuszem i osamotnione słowa Safony, a wszystko to w świetnej aranżacji słowno-muzycznej. W wieczorze udział wzięli: Elżbieta Chrulska, Ewa Dryglas-Komorowska (śpiew), Agnieszka Komorowska, Zuzanna Kopidurska, Mateusz Łapiński, Marcin Drewek, Mariusz Słonina, Krzysztof Ćwikliński, Piotr Małek, Kamil Barański (gitara, śpiew) i Łukasz Szypkowski (lira, flet alikwotowy).

re-Transmisja Poetycka .39-45

Dom Muz
24/05/2012 - 19:00

Transmisja Poetycka .39-45 tym razem w wydaniu scenicznym, na deskach dużej sceny Teatru Muz, w kameralnym gronie. Wieczór odbył się 24.05.2012.

Transmisja Poetycka 13, czyli One Poem A Day LIVE

Klub Niebo
23/05/2012 - 20:30

Trzecia edycja One Poem A Day LIVE (Transmisja Poetycka 13), w kameralnym gronie, odbyła się w Klubie Niebo, 23.05.2012. Sam na sam z wierszem. Sam na sam z muzyką. Aranżacje i improwizacje gitarowe: Mateusz Chełstowski.

Kabaretowa Transmisja Poetycka

Klub Niebo
25/04/2012 - 20:30

Piosenki Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego towarzyszą polskiej publiczności już przeszło od pięciu dekad. Zabawne i liryczne, podbijają serca kolejnych pokoleń. Kabaretowa Transmisja Poetycka była okazją do powrotu do niezapomnianych tekstów Kabaretu Starszych Panów. Nastrojowo i żartobliwie. W wieczorze udział wzięli: Aleksandra Lewandowska, Barbara Linsztet, Adam Lisewski, Mateusz Łapiński, Mateusz Chełstowski (gitara, pianino) i Mariusz Słonina. Nagłośnienie: Mateusz Rutkowski. Foto: Mariusz Słonina.

Transmisja Poetycka .39-45

Klub Niebo
29/03/2012 - 20:30

Transmisja Poetycka .39-45 była okazją do wspólnego odkrywania poezji okresu wojny przez pryzmat przeżyć zwykłych ludzi, z perspektywy ich wspomnień i nigdy nie dokończonych dzienników. W programie usłyszeliśmy m.in. teksty Herberta, Baczyńskiego, Różewicza, Świrszczyńskiej, Szymborskiej i Miłosza w słowno-muzyczno interpretacji Agaty Ptaszek, Krzysztofa Ćwiklińskiego, Mateusza Łapińskiego, Doroty Wojciechowskiej (bas), Tomasza Cienkowskiego (gitara klasyczna), Szymona Rojka (gitara klasyczna) i Mariusza Słoniny. Scenariusz: A. Ptaszek & M. Słonina. Reżyseria: A. Ptaszek.

Transmisja Poetycka EP

Klub Niebo
23/02/2012 - 20:30

Transmisja Poetycka EP to autorski wieczór poetycki członków Grupy Literackiej Piekary24. W kameralnej przestrzeni Klubu Niebo, publiczność miała okazję usłyszeć m.in. utwory z najnowszego wydawnictwa Grupy, „.ep”, w wykonaniu jej członków i zaproszonych gości, przy wsparciu muzycznym i multimedialnym. W wieczorze udział wzięli: Klaudia Bryła, Anna Kurdubska, Agata Ptaszek, Antonina Zagwojska, Adam Lisewski, Magdalena Jóźwiak, Mateusz Łapiński, Mariusz Słonina oraz Mateusz Chełstowski (gitara klasyczna i sampling).

K.I.G-ołajki 2012

Klub Niebo
26/01/2012 - 20:30

Dziewiąta Transmisja Poetycka to obchody 107. rocznicy urodzin K.I. Gałczyńskiego. Publiczność miała okazję wysłuchać utworów poety w wykonaniu członków Grupy oraz zaproszonych gości. W wieczorze udział wzięli: Aleksandra Lewandowska, Agnieszka Ryzner, Anna Kurdubska, Antonina Zagwojska, Barbara Linsztet, Magdalena Jóźwiak, Michał Łapiński, Adam Lisowski, Mariusz Słonina i Mateusz Łapiński. Oprawę muzyczną zapewnili: Ewa Dryglas-Komorowska, Szymon Rojek i Mateusz Chełstowski.

Avangardowa Transmisja Poetycka BDG

Kawiarnia Artystyczna Węgliszek
12/01/2012 - 19:30

Pierwsza wyjazdowa Transmisja Poetycka odbyła się 12.01.2012 w Kawiarni Artystycznej Węgliszek w Bydgoszczy. Publiczność miała okazję wysłuchać awangardowego programu z listopada, oraz wziąć udział w kapeluszowej części wieczoru (losowanie tekstów). W wieczorze udział wzięli: Ela Chrulska, Krzysztof Ćwikliński, Przemysław Komorowski (operator patefą), Tomasz Cienkowski (gitara klasyczna), Mateusz Łapiński i Mariusz Słonina.

Grudniowa Transmisja Poetycka

Klub Niebo
15/12/2011 - 20:30

Szósta rano. Poranna, mocna kawa. Zatłoczone metro. Biurko. Fabryka. Kombinat. Uwikłani w otaczający nas industrialny świat. Uwikłani w industrialny świat wewnętrzny. Świat naszych przeżyć. Naszych uczuć. Naszych pragnień i wspomnień. Kombinat pulsuje, oddycha, buduje… Wielopłaszczyznowa i ponadczasowa twórczość Republiki jest motywem przewodnim Grudniowej Transmisji Poetyckiej. To próba odkrycia tej twórczości na nowo, próba opowiedzenia za jej pomocą historii życia każdego z nas.

Awangardowa Transmisja Poetycka

Klub Niebo
13/11/2011 - 20:30

13 listopada 2011 minęła 90. rocznica wydania 2. Jednodńuwki Futurystuw. Z tej okazji siódma TP została poświęcona ruchom awangardowym w poezji polskiej dwudziestolecia międzywojennego. W trakcie wieczoru mieliśmy okazję usłyszeć utwory B. Jasieńskiego, J. Przybosia, J. Tuwima, S. Młodożeńca i in. W wieczorze udział wzięli: A. Zakrzewska, B. Linsztet, K. Bryła, T. Cienkowski (gitara klasyczna), M. Łapiński, M. Słonina.

Typowa Transmisja Poetycka

Klub Niebo
19/10/2011 - 20:30

Piąta rocznica legendarnego, dekadenckiego, Typowego Wieczoru Poetyckiego Teatru Wróbli była świetną okazją do zorganizowania dekadenckiej Transmisji Poetyckiej. Specyfika wieczorów teatru Wróbli wpleciona w rytm Transmisji okazała się świetnym pomysłem na ponury, jesienny wieczór. W trakcie spotkania mieliśmy okazję usłyszeć teksty klasyków – Herberta, Różewicza, Wojaczka, Bursy – w wykonaniu członków Teatru Wróbli (A. Lewandowska, A. Zakrzewska, M. Cegłowski, J. Okoński, M. Słonina) i Grupy Literackiej Piekary24 (M. Jóźwiak, M. Łapiński, A. Ptaszek, M.

Transmisja Poetycka 05

Klub Niebo
15/09/2011 - 20:00

Wieczorem, 15 września 2011 odbyła się piąta Transmisja Poetycka, spotkanie o roboczym tytule Rozum i poezja. Konwencja wieczoru przypominała czwartą Transmisję – nie było podziału na autora, aktora i widza, a każdy mógł przeczytać wiersz, bez sztywnego programu. W trakcie wieczoru wysłuchaliśmy utworów A. Bursy, K.I. Gałczyńskiego, W. Szymborskiej, A. Mickiewicza, M. Jóźwiak, Ł. Smugi, G. Ciechowskiego, M. Świetlickiego i in. Wieczór uświetnił występ Ewy Dryglas-Komorowskiej, Tomka Cienkowskiego i Szymona Rojka – zapraszamy do obejrzenia nagrań poniżej!

Transmisja Poetycka 04

Klub Niebo
28/07/2011 - 20:00

Czwarta, eksperymentalna Transmisja Poetycka, czyli One Poem A Day LIVE odbyła się 28 lipca 2011 w Klubie Niebo na toruńskiej Starówce. W trakcie wieczoru pojawiły teksty takich autorów jak: Z. Herbert, A. Fryz, T. Różewicz, J. Tuwim, K.I. Gałczyński, H. Poświatowska, A. Kamieńska, C. Miłosz, S. Plath, M. Białoszewski, E. Lipska, R. Wojaczek, K. Wiśniewska, K. Przerwa-Tetmajer, L. Staff, J. Harasymowicz, M. Łapiński, M. Jastrun, B. Jasieński, M. Słonina, oraz teksty polskiego Oświecenia. Wiersze wybierane i czytane zarówno przez członków GLP24 oraz zgromadzoną publiczność.

Transmisja Poetycka 03

Klub Niebo
29/06/2011 - 20:00

Trzecia Transmisja Poetycka to spotkanie z polskim Barokiem oraz tekstami One Poem A Day wybranymi przez sympatyków GLP24. Wieczór muzycznie wspierali Ewa Dryglas-Komorowska (śpiew) i Paweł Grochulski (gitara), którzy zaprezentowali utwory Herberta i Osieckiej. W trakcie wieczoru zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać utworów m.in. Białoszewskiego, Bursy, Stachury, Różewicza, Podsiadły, ks. Baki czy Przybosia. Pojawiły się również teksty członków GLP24, a każdy blog rozpoczynał się krótkim tekstem Magdy Jóźwiak.

Transmisja Poetycka 02

Klub Niebo
25/05/2011 - 20:00

Druga Transmisja Poetycka była spotkaniem z nieznanym obliczem polskiego renesansu oraz mniej znanymi, współczesnymi autorami. Istotną częścią wieczoru były wiersze zaproponowane przez uczestników akcji One Poem A Day. Publiczność miała okazję usłyszeć utwory m.in. A. Krzyckiego, J. Smolika, S. Mellera, J. Baziak, R. Krynickiego, H. Poświatowskiej, A. Kamieńskiej, K. Wiśniewskiej, J. Wolskiego, M. Łapińskiego, M. Słoniny, P. Lubrańskiego, I. Chmielewskiej czy M. Białoszewskiego. W wieczorze udział wzięli: A. Ptaszek, A. Kurdubska, A. Lewandowska, A. Ryzner, A. Zagwojska, A. Zakrzewska, P.

Transmisja Poetycka 01

Klub Niebo
31/03/2011 - 20:00

Pierwsza Transmisja poetycka odbyła się 31 marca 2011, w Klubie Niebo (Rynek Staromiejski, Toruń). W trakcie wieczoru zostały zaprezentowane teksty Herberta, Barańczaka, Tuwima, Gałczyńskiego, Szymborskiej, Jasieńskiego, Bursy, Wojaczka oraz członków Grupy: M. Jóźwiak, M. Łapińskiego i M. Słoniny. Gościem specjalnym wieczoru była p. Maria Kierzkowska z Teatru Horzycy. Grupę wspierali: A. Ptaszek, A. Ryzner, A. Zakrzewska oraz M. Drewek. Wątkiem edukacyjnym było polskie średniowiecze. Fotografie: M. Słonina. Nagranie wideo: Anna Caban.

Bez manifestu

Piwnica pod Aniołem
24/02/2010 - 20:30

Zazwyczaj każda grupa poetycka posiada swój manifest. W trakcie tego wieczoru postanowiliśmy zaprezentować nasz. A właściwie jego brak. Gościnnie udział wzięli: o. Grzegorz Dobroczyński SJ, Agata Ptaszek i Marcin Drewek.

W piwnicy u św. Janów

Piwnica u św. Janów
28/01/2010 - 18:00

Wieczór autorski M. Jóźwiak i M. Łapińskiego odbył się w Piwnicy u św. Janów (Toruń), 28 stycznia 2010. Oprawę muzyczną zapewnili Ewelina Motylewska i Tomasz Cienkowski. Fotografie: M. Słonina.

Próba słowa - wieczór autorski

Dom Muz
11/12/2009 - 19:00

Wieczór autorski M. Słoniny związany z wydaniem tomiku Próba Słowa odbył się 11 grudnia 2009 w Domu Muz na ul. Podmurnej 1/3 w Toruniu. W wieczorze udział wzięli: Ewelina Motylewska (pianino), Agnieszka Sobczak (bas), Agata Ptaszek, Magdalena Jóźwiak, Kamila Arkabuz (djembe), Katarzyna Wiśniewska, Mateusz Łapiński, Paweł Lubrański, Marcin Drewek i Jarosław Okoński. Fotografie: J. Rochon. Nagranie wideo: P. Sybilski.

Wieczór autorski odbył się w ramach XV Toruńskiego Festiwalu Książki.

Fabryka Słowa - wieczór autorski

Cafe Katarynka
28/10/2009 - 20:00

Pierwszy wieczór poetycki Grupy odbył się w Cafe Katarynka (ul. Prosta 13, Toruń) 28 października 2009. Oprócz członków Grupy, publiczność miała również okazję posłuchać utworów Wojciecha Wernera SJ. Oprawę muzyczną zapewnili Ewelina Motylewska i Tomasz Cienkowski. Oprawą graficzną zajęła się Anna Caban. Publiczność miała wpływ na przebieg wieczoru, poprzez losowanie autora. Fotografie: M. Słonina.